Nenávidím slovo FAKE
Autor: Václav Komárek (20. 11. 2012)
Výraz FAKE je největším a zároveň nejtrapnějším ničitelem diskuzí u všech videí, která mají v hlavičce slova jako Fantastické, Největší nebo Neuvěřitelné. Proč tomu tak je? Proč má stále někdo důvod pochybovat pomocí tohoto „cool“ slova?
Jistě jste si někdy všimli toho, že v určitých internetových diskuzích (internetových žumpách), se vždy najdou ti, kteří mají patent na to, aby se stoprocentní zárukou určili, zda video je, či není reálné. To by snad ani nevadilo, kdyby k vyjádření svého názoru nepoužívali nejvíc klišovité slovo FAKE.
Český překlad tohoto slova znamená falešný či padělek. Tím vůbec nechci říci, že mi vadí, že Češi používají anglické výrazy (naopak). Ale proč pomocí tohoto slova znevažují prakticky každé video, které se něčím vymyká těm ostatním? A proč alespoň nenapíší fake, namísto FAKE?
Pokaždé, když při projíždění internetové žumpy na toto slovo narazím, mám co dělat, abych hlavou neprorazil monitor. Představím si, že to tam napsal člověk, kterému je asi tak sedm a půl a naučil se nové anglické slovíčko, které bylo navíc napsáno v učebnici psané Caps Lockem.
Nejvíce mě ovšem štve, když si ono slovo přečtu u videa, o jehož pravosti, se nedá pochybovat. Nedávno jsem se zrovna díval, jak nějaká fotbalistka hodila dvakrát po sobě aut do obličeje své protivnice. Celý záznam byl navíc očividně točen na mobilní telefon. Na celém videu snad ani nebylo nic tak super neuvěřitelného. To však říkejte fanouškům proklatého slova. FAKE se v diskuzi objevil asi patnáctkrát a nechyběl ani onen šílený Caps Lock.
Vůbec nejhorší na tom všem ale je, že mnozí další ty sedmileté FAKAŘE poslechnou a nechají se tím hnusným slovem ovlivnit. Za chvíli tak budeme všichni pochybovat o tom, jestli náš život není FAKE, jestli nemáme FAKE rodiče, FAKE dům, FAKE školu a budeme se uklidňovat tím, že smrt je jeden velký FAKE.
Komentáře